середа, 10 березня 2021 р.

 Поради батькам молодших школярів (6-8 років) щодо безпечного Інтернету:

📌Використовуйте батьківській контроль на всіх гаджетах, якими користується дитина - це можна зробити через налаштування смартфону чи браузера, а також за допомогою встановлення програми Star Guard family або Kidslox.
📌Для безпечного користування дітьми Інтернетом рекомендовано встановити YouTube Kids - це спеціальний формат звичного ютуба, який націлений саме на онлайн безпеку дітей під час перегляду мультфільмів чи відео, а також Safe Search Kids для безпечного пошуку в Інтернеті.
📌Перевірте приватні налаштування у додатках, де дитина проводить час. Цестосується геолокації, передачі особистих даних, хто може долучитись в «друзі» чи писати дитині. Варто обмежити спілкування в ігрових чатах з незнайомими людьми та не дозволяти дитині додавати “в друзі” незнайомців.
📌Проговоріть з дитиною те, що вона може робити в Інтернеті і чого не має робити - домовтесь про час, який син чи донька можуть проводити онлайн, сайти, які може відвідувати та про інформацію, яку може поширювати. Бесіду можна розпочати за допомогою розмальовки чи кросворду, які є в додатках. Спільні домовленості можна зберегти заповнивши сімейну угоду, яку ви знайдете в додатках.
📌Досліджуйте разом – цікавтесь у дитини щодо ігор та додатків, якими вона користується.
📌Домовтесь про «зони» вдома, де можна використовувати гаджет. Наприклад, рекомендується, щоб дитина не відвідувала ванну кімнату з телефоном та не проводила час наодинці з ним.
📌Звертайте увагу на віковий рейтинг ігор та додатків – це допоможе зрозуміти, чи підходить така розвага вашій дитині чи ні.
📌Не викладайте фотографії дитини без її згоди на те. Рекомендуємо не викладати фотографії дітей під час спортивних занять чи на відпочинку у купальниках, чи оголеними, оскільки це може привернути увагу злочинців.
📌Якщо син чи донька прийшли до вас розповісти про щось неприємне, що з ними трапилось в мережі, то вислухайте його чи її без осуду.
📌Будьте відкритими до запитань та розповідей дитини про різні ризики й ситуації в мережі. Також поговоріть з донькою чи сином про те, що не вся інформація, яка знаходиться в Інтернеті є безпечною і підходить для перегляду неповнолітнім. Як і в реальному житті, в онлайні є те, що дозволено тільки дорослим.
📌Поспілкуйтесь з батьками однокласників вашої дитини щодо користування гаджетами під час навчального процесу, про можливі онлайн ризики, встановлення батьківського контролю та реєстрацію у соціальних мережах з 13 років, оскільки згідно офіційних правил соц.мереж саме такий вік є дозволеним для створення акаунта.


Немає коментарів:

Дописати коментар